3. kolo FC Inter : ŽST "C" 3:3

11.04.2012 20:54

Ze zápasu se z různých důvodů omluvila spousta hráčů a tak jsme se sešli pouze v 6 lidech. Přesto Inter předvedl jeden z nejlepších zápasů poslední doby. Do brány se postavil Dominik Cabúk, který celý zápas podával výborný výkon nejen jako gólman, ale především jako rozehrávač. Interu se celkem dařila kombinace, Vašek bojovnou a důraznou hrou zachytával rozahrávku soupeře a získával pro Inter důležité míče. Technicky jako vždy skvěle hrající Katka zakládala rychlé přechody do útoku, kde jako vysunutý hrot číhal Stoupa. Ofenzivní snažení podporovali z obrany Peši a Yržij. Právě druhý jmenovaný zařídil vedoucí branku Interu, když po skvělé nahrávce od Katky se dostal do ideální střelecké pozice a střelou bodlem nedal brankáři soupeře sebemenší šanci. Inter se po vedoucí brance mírně zatáhl, šetřil síly a čekal na brejkovou příležitost. Bohužel se však dostal pod tlak, který vyústil až ve vyrovnávací branku. Inter  v tu chvíli jen toužebně vzhlížel k poločasové přestávce, aby mohl načerpat síly. Po přestávce byl paradoxně na koni Inter, který soupeře přehrával. Vašek si skvělou hrou vytvořil několik gólových šancí, Stoupa obětavě napadal rozehrávku a získával balóny. Katka pokrývala střed hřiště a kombinovala s obrácni, kteří se vysouvali po lajnách. Po jednom z autových vhazování po obehrání soupeře našla Katka dnes již po druhé volného Yržije a ten střelou k tyči poslal Inter znovu do vedení. Soupeř po tomto gólu znervozněl a začal se více tlačit do útoku což otevíralo prostor pro dalši brejky Interu. Pak přišel možná klíčový moment zápasu, při jednom z hlavičkových soubojů došlo ke kolizi Yržije s jedním ze soupeřových obránců a došlo k oboustrannému krvavému zranění. Oba dva se šli  na střídačku nechat ošetřit avšak hra pokračovala i za jejich nepřítomnosti. Inter se ve 4 dostal pod obrovský tlak avšak ani skvěle chytající Dominik nezabránil vyrovnávacímu gólu. Inter se pak ani v plném počtu neubránil nabuzenému soupeři a po několika minutách inkasoval znovu - 2:3. Zbývalo asi 5 minut do konce, když Peši poslal do brejku Katku, ta sice gólmana ještě neprostřelila, ale z druhé vlny nabíhající Vašek přihrál volnému Stoupovi a ten protlačil míč do soupeřovy branky. Po vyrovnání držel Inter míč a soupeře "pustil" už jen do jediné šance, kterou skvělým způsobem zlikvidoval Dominik. V zápase, který by plný šancí na obou stranách byla remíza minimálně zasloužená.

Sestava Interu: D. Cabúk - M. Pešout, J. Píša - K. Valentová, V. Svoboda, P. Pešák